Чи варто відвідувати дитячого невролога?

Основна небезпека дитячих неврологічних захворювань криється в складності їх виявлення. Якщо нежить і попрілості у малюка помітить будь-яка мама, то підвищений внутрішньочерепний тиск або наслідки родової травми може діагностувати тільки хороший дитячий невролог.

Неврологічні захворювання порушують увагу і сприйняття, впливають на рухову активність і психомоторний розвиток дитини. Однак відразу обмовимося, наша мета – не налякати, а чесно відповісти на головні питання: чому і коли необхідна консультація дитячого невролога.

Коли потрібно прийти на прийом до дитячого невролога?

Отже, прийом дитячого невролога необхідний абсолютно всім дітям, особливо в перший рік життя. У цей період відбувається еволюція вроджених рефлексів малюка, також і вироблення важливих навичок. Але темпи розвитку на першому році життя нерівномірні. Крім того, кожен малюк унікальний, тому бити тривогу потрібно тільки в тому випадку, якщо навички з’являються з затримкою в півтора місяці щодо крайнього терміну, вважається нормою нервово-психічного дорослішання.

Щоб зрозуміти індивідуальні особливості розвитку дитини і як можна раніше нівелювати неврологічні проблеми, які можуть його порушити або уповільнити, консультація дитячого невролога для новонароджених дітей проводиться кожні 3 місяці. Взагалі ж період стрімкого становлення нервової системи людини відбувається протягом перших 4-х років.

Бувають випадки, коли невролог дитячий «згущує фарби», спираючись на статистику більше, ніж на індивідуальні особливості дозрівання малюка. До речі, і досвідчені лікарі вдаються до гіпердіагностики, щоб перестрахуватися. Але буває, що і самі батьки довіряють сформованим стереотипам про те, що хороший дитячий невролог повинен щоб не трапилось має підтвердити побоювання мами.

Неврологічними розладами не є:

  • капризи через погоду;
  • пульсація тім’ячка при крику;
  • тремтіння ручок і підборіддя при плачі до 4-5 місяців;
  • відрижки після годувань;
  • біла смуга навколо райдужної оболонки ока;
  • «гіперактивність» у дітей до 6 років.

Не варто піднімати паніку поки ваші побоювання не підтвердив невролог дитячий. Просто поспостерігайте за вашим чадом і запишіться до лікаря, якщо якісь стани почали проявлятися частіше звичайного або без явних на те причин.

Від дитячого невролога залежить вірність діагнозу, ефективність і безпека лікарського та профілактичного лікування.

Медичний центр у Львові «Біомед» гарантує кваліфіковану медичну допомогу кожній дитині. В нас працює кваліфікований дитячий невролог, генетик, кандидат медичних наук Пронів Наталія Володимирівна.

Детальну інформацію про лікаря та відгуки пацієнтів можна переглянути на нашому сайті:  https://center.biomed.lviv.ua/…/markevych-nataliya-volodymy…/ 

Пам’ятайте, звернувшись до профільного фахівця своєчасно, ви збільшуєте шанси своїх дітей на одужання!