Еластографія

Еластографія – ACUSON S3000 використовує самий повнофункціональний в області пакет еластографічніх додатків з використанням як механічного стиснення, так і метод посиленого акустичного імпульсу (ARFI).

Аналіз еластичності тканин можна назвати найбільш значним відкриттям в ультразвукової діагностики після застосування ефекту Допплера. Siemens представляє повний пакет додатків для досліджень еластичності тканин, відкриваючи новий вимір в ультразвукової діагностики. Пакет включає в себе як якісну, так і кількісну оцінку механічної стисливості тканин.

Дослідження еластичності тканин дає можливість досліджувати абсолютно нову характеристику тканин – стисливість. Ця додаткова інформація в комбінації як з традиційною анатомічної (В режим) і так і інформації про кровотоці (Допплерівські режими) робить ультразвукове дослідження ще більш інформативним і повним.

УЗД еластографія – дослідження тканин методом натискання на них спеціальним УЗД-датчиком. Ступінь деформації тканини дає змогу визначити щільність новоутворення. Висока жорсткість освіти при проведенні еластографії свідчить про високу ймовірність його злоякісного походження. За результатами діагностики формується колірна картограма еластичності. Так відтінками зеленого і червоного кольорів на екрані відображається більш еластична структура тканини, а більш жорстка – синім кольором.

Еластографія дозволяє без додаткового втручання визначити фіброзну трансформацію тканин або органів, онкологічні хвороби молочної залози, ураження лімфовузлів або щитовидної залози. Крім цього, вона дозволяє визначити багато хвороб печінки, включаючи цироз, фіброз і рак, гемангіоми і кісти. Також вона застосовується при моніторингу доброякісних новоутворень в області м’яких тканин, або поразок підшкірної клітковини, а також дозволяє оцінити наявність відхилень в структурі тканин на тлі загоєння ран (виявлення келоїдних рубців), при склеродермії, псоріазі.Він же дозволяє визначити шкірні набряки при деяких системних хворобах і обмінних порушеннях.

Використання УЗД-еластографії допомагає у виявленні меланоми, карцином шкіри. Серед показань до сканування виділяють наявність прощупується інфільтрату під шкірою, щоб уточнити його природу. Еластографія дозволяє визначити запалення тканин, ліпоми і первинний рак шкіри, а також наявність метастазів. За допомогою цієї методики оцінюють і стан регіонарних лімфовузлів при їх збільшенні.

Що можна обстежити за допомогою еластографії  у медичному центрі “Біомед”:

  • Щитовидну залозу
  • Молочні залози
  • Печінку

Чи шкідлива процедура?

Процедура безпечна, безболісна і не тягне за собою ніяких ускладнень. Метод найбільш ефективний в тих випадках, коли пухлини невеликі за розмірами і не можуть бути виявлені за допомогою інших ультразвукових режимів.

Чи потрібна підготовка до процедури?

  • Для проведення еластографії молочних залоз і щитовидної залози не потрібно спеціальної підготовки
  • Для проведення еластографії печінки потрібно за 3 дні виключити продукти, що викликають метеоризми, обстеження проводиться натще.

Як відбувається процедура?

Дослідження тканин відбувається методом натискання на них спеціальним УЗД-датчиком:

  • ступінь деформації тканин дає змогу визначити щільність новоутворення
  • висока жорсткість свідчить про високу ймовірність злоякісного походження

Що потрібно мати із собою для обстеження?

Результати попередніх обстежень, які проводились.

Обстеження проводять лікарі медичного центру “Біомед”:

 

Ультразвукові дослідження організму + еластографія

 

Вартість (грн.)

Дорослі

Діти

Щитовидна залоза (доплер)+еластографія 360 252
Молочні залози + еластографією 480 336
Еластографія печінки 360 252