Консультація дієтолога

Дієтологія спрямована не тільки на вирішення проблем зі здоров’ям і лікування, але і на:

 • довголіття,
 • нормалізацію ваги
 • запобіганню поганого самопочуття і втрати здоров’я.

З огляду на сьогоднішні екологічні фактори, скорочення в раціоні натуральних продуктів і сидячий спосіб життя, кожній людині, яка бажає бути здоровою і добре себе почувати, необхідні послуги дієтолога.

Існує думка, що до дієтолога звертаються, тільки в разі потреби коригування ваги. Таке судження невірне, оскільки накопичення зайвих кілограмів, прямо пов’язане з неправильним харчуванням, тобто ожиріння – це лише наслідок недбалого ставлення до свого організму.

Правильне харчування – основа всіх дієт. Керуючись певними принципами, Ви зможете добитися не тільки отримання ідеальної ваги, але й привести в порядок загальний стан організму в цілому. При дотриманні будь-якої дієти важливо бездоганне виконання встановлених правил, повідомляє center.biomed.lviv.ua.

Мати «свого» дієтолога так само важливо, як мати стоматолога або психолога, котрому довіряєте – такий собі атрибут правильного способу життя. З іншого боку, не всі розуміють, яку ж саме роботу проводить дієтолог, чи варто звертатися до нього абсолютно усім, може, це прерогатива лише зірок? Чи потрібний дієтолог тим,  хто не має серйозних захворювань і фізичних та спортивних навантажень?
Як показує практика – дієтолог може знадобитися кожному. Час та кошти, витрачені на відвідування цього спеціаліста за кілька років повернуться сторицею, адже завдяки правильному, індивідуально підібраному плану харчування ви завжди почуватиметесь здоровими та бадьорими.

 • Перша категорія пацієнтів дієтолога – люди, котрі вповні відчули на собі значення прислів’я «ми є те, що ми їмо» і усвідомили, що наше здоров’я та довголіття у нас в руках. Завдання кожної здорової людини, в такому випадку, – не мучити себе, обмежуючи у всьому, забороняючи смачну їжу. Важливо зробити так, аби будь-як їжа, котру ви любите не завдавала шкоди вашому організму.
 • Друга група пацієнтів дієтолога – люди, що незадоволені власною вагою. Вони, до речі, можуть мати не лише реальну надлишкову вагу, а й «уявну», або й недостатню. Необхідно забути про параметри глянцевих журналів і бажання «виглядати, як супер модель». Саме дієтолог зможе визначити, чи такі досягення під силу вашому організму, а протягом бесіди із лікарем виявите, що вам взагалі потрібно.
  У кожного із нас є певна вага, з якою нам комфортно і зрозуміти ідеальну вагу для пацієнта –найперше завдання дієтолога, що можливо лише внаслідок ретельного обстеження.Перший прийом дієтолога – найважливіший і для пацієнта і для самого дієтолога. Адже від того, наскільки правильно і повно лікар обстежить та зрозуміє причини проблем свого пацієнта, залежить успішність корекції ваги, швидкість отримання запланованих результатів. Під час першого візиту до дієтолога укладається база довіри, пацієнт складає перше враження про особистість лікаря, його професійність. Мотиваційні установки для досягнення результату пацієнт отримує від лікаря також на першому прийомі.

В результаті комплексного обстеження

 • з’ясовується склад тіла (важкі чи легкі кості),
 • співвідношення м’язів та жиру,
 • чи є надлишок рідини в організмі.
 • Необхідно також перевірити гормональну систему (ендокринні органи).
  Тут будуть виміряні та внесені у спеціальну таблицю основні об’єми тіла. Надалі пацієнт сам вимірюватиме ці параметри й таким чином контролюватиме зміни своєї зовнішності.
  Аналіз складу тіла теж є надважливим, адже лікар повинен знати вагу пацієнта,  індекс маси тіла, індивідуальну норму калорій на добу. Наявність хронічних захворювань також є важливою інформацією для складання харчової схеми.

Далі потрібно зрозуміти, якими є харчові звички та здійснити психологічну діагностику. У цій частині визначмо, що саме та в яких життєвих ситуаціях ви полюбляєте їсти чи пити. Солодке після стресу? Склянка вина, щоби розслабитись? Смажена картопля після важкого дня? Враховуймо усе! Це важливо для корекції та оптимізації вашого меню.
Тому, в першу чергу, необхідна щира розмова. Що саме не влаштовує пацієнта у його зовнішності, які заходи було вжито для зміни ситуації, з яким успіхом? Більшість пацієнтів дієтолога – все ж люди з наболілою проблемою зайвої чи недостатньої ваги, що пройшли через низку виснажливих дієт, та не досягли бажаного результату. Дієтолог надасть точні та актуальні факти по дієтології, підтримає пацієнта у його прагненні скоригувати вагу.
Варто укласти перелік принаймні десяти причин, чому пацієнт невдоволений власною вагою, власним виглядом. Насправді, це не так легко, як здається. Часто люди, що звертаються до дієтолога не зовсім добре уявляють, для чого їм потрібна корекція фігури і харчування. Грамотний дієтолог доступно пояснить, які параметри і чому саме не є відповідними нормальному рівню, скерує, надасть правильну мотивацію.

Отож, коли ваш «портрет харчування» готовий, визначено нормальну вагу і виявлена причина відхилень – можна приступати до складення плану дій. Гормональні порушення, психотравма, звичка – все піддається корекції.
Опісля комплексного обстеження та висновків пацієнт отримує заключення дієтолога з рекомендаціями по здоровому харчуванню. Тут буде розписаний склад продуктів та їх кількість, будуть вказані обмеження, таблиці заміни продуктів. В будь-якому разі і дієтолог і пацієнт повинні пам’ятати, що будь-яка дієта повинна бути збалансованою і повністю позбавлятися від білків, жирів чи вуглеводів є небезпечним для здоров’я.
Так що правильне харчування – це не голод і суворі дієти, а збалансований і раціональний режим харчування.  Аби більш відповідально ставитися до корекції ваги і з легкістю дотримуватися рекомендацій дієтолога, бажано регулярно вести щоденник харчування. Також дієтолог може порекомендувати препарати для прискорення обміну речовин, для екстренних випадків: бенкетів, свят та ін.
Пацієнт повинен правильно оцінювати результати корекції ваги, а дієтолог розповість, як часто це робити і як робити це вірно.

Час від часу потрібно зустрічатися з дієтологом, аби бути певним, чи все гаразд і відкоригувати моменти, що з’явилися в результаті практики здорового харчування.

Рішучість дій та бажання харчуватися правильно – основна мотивційна установка для успішного подолання проблем із харчуванням та «неправильною» вагою. Тож бажаємо вам завжди досягати намічених результатів.

В медичному центрі Львова “Біомед” приймає спеціаліст із 15ти річним стажем в області дієтології, член асоціації дієтологів України Муштрук Ольга Юріївна. Детальніше https://center.biomed.lviv.ua/staff/mushtruk-olga-yuriyivna/

Запишіться на прийом просто зараз, інвестуйте у своє здоров’я!

Первинна консультація 350 грн

Повторна консультація 300 грн

350 грн | 60 хв.