Лікування ерозії шийки матки

Досить поширене захворювання під назвою “ерозія шийки матки” є пошкодженням цілісності внутрішньої слизової оболонки в області з’єднання матки і піхви у вигляді виразки. Ерозія може локалізуватися по-різному – практично повністю покривати шийку або утворювати окремі зони ураження, острівці у вигляді циліндричного епітелію на багатошаровому.

Гінекологи виділяють 2 види ерозії:

  • псевдоерозію;
  • справжню ерозію.

При псевдоерозії тривалий час не затягується утворена рана і її розміри збільшуються, виділяються білі. За наявності механічного навантаження (наприклад, статевий акт, огляд у гінеколога) виразка кровоточить і активно сприймає інфекції.

Виразка, що характерна для справжньої ерозії, має неправильну форму яскраво-червоного кольору, що кровоточить при навантаженнях. Але вона має тенденцію минати через кілька тижнів, незалежно від того, проводилося її лікування чи ні. Надалі виразка може перейти у псевдоерозію у глибшому багатошаровому епітелії шийки матки. На зовнішньому шарі ознак хвороби уже непомітно, тоді як глибше продовжується процес розростання одношарового циліндричного виду епітелію в шийку матки та піхвову порожнину.

Причини та симптоми ерозії шийки матки

Причини виникнення захворювання досить різноманітні, серед яких передача внутрішньоклітинних паразитів та інфекцій статевим шляхом, мікротравми слизової, запалення жіночих органів, розриви при пологах, травмування в процесі аборту чи хімічними протизаплідними препаратами та ін.

Помітити ерозію складно, оскільки больових відчуттів може не бути або деякий час жінка може відчувати незначний тягучий біль внизу живота. Серед інших можливих симптомів – інтенсивні виділення білуватого кольору, виділення крові після механічних навантажень (особливо після статевого акту), збій менструального циклу.

Діагностика та лікування ерозії шийки матки

Дуже важливо своєчасно виявити та вилікувати захворювання, адже його наслідком можуть стати злоякісні новоутворення аж до ракової пухлини. Для встановлення діагнозу в гінекології нашого центру проводять огляд за допомогою кольпоскопа та безболісну процедуру біопсії. Залежно від ступеня ураження шийки матки ерозією призначається медикаментозне або не медикаментозне лікування (діатермокоагуляція, кріотерапія чи ін. процедури). При значному розростанні ектопічного циліндричного епітелію псевдоерозії може здійснюватися хірургічне втручання.

Де лікують ерозію шийки матки у Львові?

У медичному центрі гінекологічний огляд проводить Ельяшевська Ірина Іванівна – лікар-гінеколог з великим досвідом, кандидат медичних наук, висококваліфікований фахівець, який знає як допомогти жінкам впоратися з їхніми проблемами.
В нашому медичному центрі також займаються діагностикою і лікуванням кісти яєчника.
Для запису на консультацію заповніть форму на сайті, щоб наш адміністратор міг зв’язатися з Вами.
Або дзвоніть за одним із вказаних номерів:
0322 456 545
(050) 836 78 89 – МТС
(067) 67 55 988 – Київстар
(063) 0 187 185 – Life:)