Лікування ерозії шийки матки

В Медичному центрі “Біомед” працюють досвідчені гінекологи, які спеціалізуються на діагностиці та лікуванні ерозії шийки матки та мають відповідні сертифікати. Ми використовуємо сучасні технології та засоби, які дозволяють добитися позитивних результатів при лікуванні захворювання.

erosiya-shyiky-matkyДосить поширене захворювання під назвою “ерозія шийки матки” є пошкодженням цілісності внутрішньої слизової оболонки в області з’єднання матки і піхви у вигляді виразки. Ерозія може локалізуватися по-різному – практично повністю покривати шийку або утворювати окремі зони ураження, острівці у вигляді циліндричного епітелію на багатошаровому.

Гінекологи виділяють 2 види ерозії:

 • псевдоерозію;
 • справжню ерозію.

При псевдоерозії тривалий час не затягується утворена рана і її розміри збільшуються, виділяються білі. За наявності механічного навантаження (наприклад, статевий акт, огляд у гінеколога) виразка кровоточить і активно сприймає інфекції.

Виразка, що характерна для справжньої ерозії, має неправильну форму яскраво-червоного кольору, що кровоточить при навантаженнях. Але вона має тенденцію минати через кілька тижнів, незалежно від того, проводилося її лікування чи ні. Надалі виразка може перейти у псевдоерозію у глибшому багатошаровому епітелії шийки матки. На зовнішньому шарі ознак хвороби уже непомітно, тоді як глибше продовжується процес розростання одношарового циліндричного виду епітелію в шийку матки та піхвову порожнину.

Причини та симптоми ерозії шийки матки

Причини виникнення захворювання досить різноманітні, серед яких передача внутрішньоклітинних паразитів та інфекцій статевим шляхом, мікротравми слизової, запалення жіночих органів, розриви при пологах, травмування в процесі аборту чи хімічними протизаплідними препаратами та ін.

Помітити ерозію складно, оскільки больових відчуттів може не бути або деякий час жінка може відчувати незначний тягучий біль внизу живота. Серед інших можливих симптомів – інтенсивні виділення білуватого кольору, виділення крові після механічних навантажень (особливо після статевого акту), збій менструального циклу.

Діагностика та лікування ерозії шийки матки

Дуже важливо своєчасно виявити та вилікувати захворювання, адже його наслідком можуть стати злоякісні новоутворення аж до ракової пухлини. Для встановлення діагнозу в гінекології нашого центру проводять огляд за допомогою кольпоскопа та безболісну процедуру біопсії. Залежно від ступеня ураження шийки матки ерозією призначається медикаментозне або не медикаментозне лікування (діатермокоагуляція, кріотерапія чи ін. процедури). При значному розростанні ектопічного циліндричного епітелію псевдоерозії може здійснюватися хірургічне втручання.

Де лікують ерозію шийки матки у Львові?

У медичному центрі гінекологічний огляд проводить Ельяшевська Ірина Іванівна – лікар-гінеколог з великим досвідом, кандидат медичних наук, висококваліфікований фахівець, який знає як допомогти жінкам впоратися з їхніми проблемами.

Сургітрон (радіохвильовий метод лікування) – це унікальний безконтактний метод радіохвильової хірургії, який застосовується в гінекології та дерматології для лікування безлічі різних захворювань.

Метод “Сургітрон” має багато переваг, таких як:

 • відсутність болю, кровотеч, шрамів або опіків після процедури;
 • проведення в амбулаторних умовах та швидкий період реабілітації;

 • метод дозволяє уникнути ускладнень;
 • володіючи всіма функціональними перевагами лазерного лікування, “Сургітрон” має
  вигідну ціну.

Особливості процедури:

Метод лікування “Сургітрон” – надійний, безпечний. Пошкоджені ділянки тканин випаровуються під впливом випромінювання. Радіохвиля, яка використовується при ліквідації атипових клітин, сприяє ефективному відновленню тканин і тромбування кровоносних судин.
Апарати, які використовуються в радіохвильової терапії, працюють на основі високочастотних хвиль. Лікування проводиться без прямого впливу на поверхню слизової оболонки. В результаті нагрівання атипові клітини руйнуються, пошкоджені тканини безболісно ліквідуються.
Дана процедура не спричиняє ніякого дискомфорту. Прилеглі здорові тканини не травмуються, ризик розвитку ускладнень мінімальний. Радіохвильовий промінь має дезинфікуючу дію, він зупиняє кровотечу, перешкоджає виникненню післяопераційних шрамів.

Кому підходить даний метод?

Радіохвильове лікування ерозії шийки матки – метод, який не впливає на репродуктивну функцію жінки, тому підходить пацієнткам всіх вікових груп.

Як проводиться лікування за методикою “Сургітрон” в Медичному центрі “Біомед”?

 • 1. До процедури.
  Процедура проходить в амбулаторних умовах, на 5-10 день менструального циклу – тоді до часу наступної менструації тканини встигають відновитися.
 • 2. Процедура.
  Перед початком лікування лікар проводить стандартний гінекологічний огляд і обробляє зовнішні статеві органи і піхву антисептичним розчином. Потім шийку матки знеболюють за допомогою ін’єкції анестетика, гелю або спрею. Після знеболювання лікар підбирає електроди, виходячи з глибини розташування уражених тканин, і приступає до лікування. Процес операції контролює оптичний прилад – кольпоскоп. Процедура займає не більше півгодини.
 • 3. Після процедури
  По завершенні процедури можливі тягнучі болі внизу живота, за характером схожі з менструальними. Больовий синдром знімається прийомом знеболювальних. Протягом тижня після операції пацієнтку можуть турбувати кров'янисті або напівпрозорі виділення, які повністю зникають до кінця реабілітаційного періоду.

Переваги:

 • мінімальне пошкодження навколишніх тканин (15-20 мікромікрон);
 • після розрізу в рані не виникає кров’яний згусток;
 • ступінь термічного впливу в 2-3 рази менший у порівнянні з лазером і електричним ножем;
 • операція виконується одноразово, не вимагаючи повторних сеансів;
 • виключена механічна деформація тканин;
 • судини миттєво коагулюють (“запаюються”), що допомагає уникнути кровотечі;
 • сургітрон не викликає м’язових спазмів;
 • регенерація починається вже на третю добу після процедури;
 • на слизовій оболонці не утворюються грубі рубці;
 • високочастотні хвилі стерилізують краї рани.

Протипокази:

 • вагітність;
 • глаукома;
 • епілепсія;
 • цукровий діабет;
 • рак шийки матки;
 • наявність кардіостимулятора.

За допомогою методики “Сургітрон” лікарі Медичного центру “Біомед” борються із захворюваннями жіночої статевої сфери. Всі процедури проводяться під постійним контролем медичного персоналу. Після лікування Ви отримаєте докладні рекомендації лікаря по реабілітації.

 

Записатись на процедуру

 

В нашому медичному центрі також займаються діагностикою і лікуванням кісти яєчника.
Для запису на консультацію заповніть форму на сайті (кнопка вище), щоб наш адміністратор міг зв’язатися з Вами.
Або дзвоніть +38 0800 302 445.

2000 грн.