Масаж та його різновиди. Розказує масажист медичного центру Андріюк Петро Петрович

Із давніх часів у Греції і Римі широко використовувався масаж, як частина культу тіла.  Ще в XI столітті Авіцена сказав: «масаж буває сильним, який укріплює тіло, слабким, в результаті якого тіло розмякшується, тривалим, від нього людина худає, і помірним, від якого тіло процвітає». 

😏 Але який же масаж потрібен саме Вам? Про різновиди масажів та їх вплив на організм розкаже масажист Медичного центру «Біомед» Андріюк Петро Петрович.

😎 Масаж – це сукупність прийомів механічної дозованої дії в виді тертя, тиснення, вібрації, які проводяться безпосередньо на поверхні тіла людини, як руками, так і спеціальними апаратами через повітряне, водне або друге середовище. Масаж може бути загальним, або місцевим.
 
В залежності від задач розрізняють наступні види масажу:
👉 гігієнічний (косметичний);
👉 спортивний;
👉 самомасаж.
 
☑️ Гігієнічний масаж. Цей вид масажу – активний засіб профілактики захворювання. Він призначається в формі загального масажу, або масажу окремих частин тіла. При його виконанні використовують різні прийоми ручного масажу, спеціальні апарати, використовується самомасаж в сауні, в руській бані, ванні і під душем. Один із різновидностей гігієнічного масажу це косметичний – при змінах шкіри обличчя.
 
☑️ Лікувальний масаж. Він є ефективним методом лікування різних травм і захворюваннь. Розрізняють наступні різновидності:
1) класичний – застосовується без врахування рефлекторної дії і проводиться близько від пошкодженої ділянки тіла, або на ній;
2) рефлекторний – проводять з метою рефлекторної дії на функціональний стан внутрішніх органів і систем, при цьому використовують спеціальні прийоми, діючи на відповідні зони – дерматоми;
3) сполучно-тканинний – при цьому виді масажу діють на підшкірну клітковину;
4) періостальний – діють на точки в відповідній послідовності, викликаючи рефлекторні зміни в надкісниці;
5) точковий – різновидність лікувального масажу, коли локально, а також лінійно, діють розслабляючим, або стимулюючим способом на біологічно активні точки відповідно до показів при захворюванні;
6) апаратний – проводять з допомогою вібраційних, пневмовібраційних, вакуумних, ультразвукових, іонізуючих приладів. Застосовують також його різновидності (бароелектростимуляційний,аерогенний,аплікаторний)
 
☑️ Спортивний масаж – вид масажу, який застосовується для поліпшення стану спортсмена і його спортивної форми. Також використовується для підвищення фізичної працездатності, зняття втоми, профілактики травм і захворювань опорно-рухового апарату.
 
☑️ Самомасаж – це активний засіб догляду за тілом. У нього багато плюсів. Він застосуємо в будь-яких умовах і в будь-якій позі. Вдома в кріслі, в поході – сидячи, лежачи, стоячи, в машині, на роботі. Його переваги – простота, доступність прийомів, можливість проведення в різній обстановці.

Також в нашому центрі проводиться антицелюлітний массаж.

 
Масаж в діагностичному центрі Львова по доступним цінам проводять досвідчені кваліфіковані спеціалісти з медичною освітою. Адже пам’ятаємо, що тіло чутливе і підатливе до будь-якого впливу, а отже можна і нашкодити, якщо немає достатньої підготовки масажиста.